Zirkonyum Diş Yapımı

Estetik diş kaplama olarak zirkonyum diş kaplama hakkında size zirkonyum sayfamızda bilgi vermiştik. Bu sayfada zirkonyum diş kaplama uygulaması sırasında ve sonrasında daha ayrıntılı bilgileri vermeye çalışacağız. Pratik uygulama da zirkonyum diş kaplama nasıl uygulanır? Ne gibi sorunlar ile karşılaşılabilir? Yapım aşamaları nasıldır? sorularına yanıt vereceğiz.

Zirkonyum Kaplama Yapım Aşamaları

Zirkonyum Diş Kaplama
Zirkonyum Diş Kaplama

Doğru bir endikasyon koyulması bütün tedavilerde olduğu gibi estetik diş kaplamalar da da en önemli aşamadır. Diş hekiminiz yapacağı tedavilerle ilgili size bilgi verecektir. Ekonomik olarak da  hangi tedavinin ne kadar tutacağını bu esnada öğreneceksiniz.

Karar verdikten sonraki aşama doktorunuzun, dişlerinizi kaplama için hazırlama aşamasıdır Önce işlem yapılacak olan dişlerin olduğu bölgeye lokal anestezi uygulanır. Diş hekiminiz dişleri aşımdırır. Aşındırma işlemi ne çok fazla, ne de az olmalıdır. Diş eti kenarıyla dişin birleştiği alandaki şekillendirme son derece önemlidir.

 Birden fazla dişiniz kesiliyor ise bunların birbirleri ile orantılı olması ve diş köprüsü uygulanacak ise paralel olması gerekir. Diş kesme işlemi bittikten sonra, diş doktorunuz klinikte geçici diş kaplamalarınızı hazırlar. Hekiminiz ağızda hazırladığı dişleri ölçü ile tespit edip diş laboratuvarına gönderir.

Bu aşamadan sonra artık top, diş laboratuvarındadır. Diş laboratuvarında diş teknisyeni alınan ölçüyü modele döker. Modelde ağızda kesik dişler ve mevcut diğer dişler ile kapanış şekliniz vardır. Model aşaması tamamlandıktan sonra işleminiz diş teknisyeninin maharetli ellerinde rehabilite edilmeyi bekler.

Kaç Diş Kaplama Gerekecek

Gülüş estetiği için önde bulunan dişlerden dört tanesi veya altı tanesini kaplamak mümkün. Hekiminiz size kaç tane yapılmasını isterseniz sorabilir. Kendisi de size şu kadar sayıda dişinizin kaplanması gerek diyebilir. En doğrusu sizin, hekime gerçek istek beklentilerinizi ve ekonomik ödeme imkanınızı samimi bir şekilde sunmanızdır. 

Bu sırada diş hekiminiz size kendi tavsiyeleri ile yön gösterir. Ancak estetik diş tedavilerinde son kararı hasta ile hekim birlikte vermektedir. Ancak iyi bir bakım ile iyi bir malzemeyle ve hekimin yapacağı iyi bir işçilik ile mümkündür.