Laminate Veneer Nedir?

Lamina veneer, yaprak diş anlamına gelmektedir. Doğal ve estetik diş görünümü isteyeler için sıklıkla tercih ettiğimiz lamina diş uygulaması hakkında bilgiler vereceğiz. Lamina diş fiyatları ile diğer diş estetiği fiyatlarını karşılaştıracağız. Önce lamina diş nedir sorusunu cevaplayıp sonra uygulama sınırlamalarını ve zirkonyum diş kaplamalar ile karşılaştırılmalarını yapacağım. Daha sonra da tek tek laminate veneer fiyatı, zirkonyum diş fiyatı ve diş estetiği fiyatı ile ilgili bilgilere yer vereceğim.

Lamina veya Laminate Nedir?

"<yoastmark

Laminate venerler kötü görünen ya da düzensiz olan ön dişlerin düzelmesinde kullanılan oldukça estetik bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanarak ile lekeler, çarpık, orantısız, aralıklı, yapısı bozulmuş ya da küçük dişler düzeltilebilir. Laminate uygulamasının en büyük avantajı kişinin sahip olacağı dişleri bilgisayar ortamında önceden görüyor olmasıdır. Bu şekilde dişe müdahale edebiliyor beğenmediği yönlerini diş hekimi ile konuşabiliyor.

  • Lamina veneer yaklaşık olarak 0.5 mm kalınlığında ve takma tırnak gibi şeklinde düşünülebilir.
  • Dişten çok az doku kaldırıldığı için (0.3-0.5 mm) yapılabilecek en korumacı tedavidir.
  • Tedavi süresi kısa, iki veya üç seans sonrasında istediğiniz gülüşe kavuşabiliyorsunuz.

Lamina Diş Diş Uygulaması

Öncelikle dişlerinizin ölçüsü alınır. Laboratuvarda dişlerinize hiçbir müdahalede bulunmadan dişlerinizde oluşacak değişim 3 boyutlu olarak gösterilerek prova çalışması yapılır. Hekiminizle verdiğiniz ortak kararla uygulamaya başlanır. Lokal anestezi ile dişleriniz belirli ölçüde aşındırılarak ölçüsü alınır ve geçici dişleriniz hazırlanır. Lamina dişlerinizin laboratuvardan geliş süreci beklenir.

Gelen dişler ağzınıza yerleştirilerek ağız ve yüzünüzle uyumu kontrol edilir. Beklentiler karşılandıysa özel yapıştırıcılarla yapıştırılır. Kaplamalar (lamina) lekelenme ve aşınmaya karşı çok daha fazla dirençlidirler. İyi ve düzenli bir ağız bakımı gerçekleştirirseniz, çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınırsanız, lamina veneerleri 15-20 yıl sorunsuz kullanabilirsiniz.

Laminalar minimum kazıma gerektirmeleri, sigara, çay, kahve gibi ajanlarla boyanmamaları ve ışık geçirme özellikleri ile doğal dişten ayırt edilemezler.

Laminate Veneer Diş Fiyatları

Diğer estetik diş kaplama fiyatları ile karşılaştırıldığında yüksek gibi görünen fiyatı olmasına rağmen alınan sonuç ile kıyaslandığında uygun fiyatlı olarak düşünülebilecek bir tedavidir. Zirkonyum diş fiyatları 200 Euro civarında iken laminate veneer diş fiyatları 2020 yılında 300 Euro civarında uygulanmaktadır. Bilgi ve randevu almak için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

 

Diş Fiyatı
Estetik Diş
Diş Taşı Temizletme900
Laminate Veneer Diş Kaplama4000
Zirkonyum Diş Kaplama2500
Porselen Diş Kaplama2000
Diş Beyazlatma3000
Diş İmplantı Uygulama4000