Komple Diş Kaplama

Komple diş yaptıracağım fiyatı ne kadar olur? Bu soru dost meclislerinde, düğün, dernek toplantılarda ayak üstü çok sık sorulan sorulardan birisi. Komple diş derken neyi kastettiğini ancak soruyu soran biliyor. Bazen hiç dişi olmadan tam damak hareketli diş protezi, bazen bütün ağza implant yapımı, bazen de dişlerin estetik diş görüntüsü için kaplanması olabiliyor. Her biri için tek tek başlıklar altında bilgi verip sizi aydınlatmaya çalışacağım.

Dişlerin tamamı kaplama yapılarak estetik bir görüntü elde edilebiliyor. Bazen eğri dişleri olan kişiler, bazen de diş eksikliği veya kırık dişlere sahip insanlar için komple diş kaplama tercih edilebilmekte. Bütün dişlerine kaplama yaptırmış hastaların örnek fotoğraflarını www.drsertac.com/fotograf-galerisi sayfasından inceleyebilirsiniz.

Estetik Diş Görüntüsü İçin Komple Diş Kaplanması

Diş estetiği, konuşma ve gülme sırasında dudak, diş ve çevre dokuların uyumlu olması ve göze hoş gelen diziliş, renk ve boyutlarda olmasıdır. Kimi zaman iş rengi kimi zaman sıralanışları diş estetiğini bozar. Diş estetiği elde etmek için dişler üzerine estetik diş kaplama uygulanır. Diş hekimliğinde giderek daha uzun kullanım süresi sağlayan diş kaplamalar yapılmaya başlanmıştır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi düzgün sıralanışlı ve ideal renklerde diş kaplamaları kişiye öz güven ve estetik olarak önemli katkı sağlar.

Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum Diş Kaplama 

Tam Damak Hareketli Diş Protezi

Diş Protezi Fiyatları
Diş protezi fiyatları olarak ucuzdur.

Çok bilinen ve uygulanan eski bir yöntem diş protezi uygulaması. Tam damak olarak adlandırılan total protezler için birçok efsane duymuş olabilirsiniz. siz de bütün dişlerinizi kaybettiyseniz duyduklarınızı unutun ve bizimle görüşün. Çünkü bazı hastalar için tam damak protezi iyi bir çözüm olabilmekte. Hala tam damak yaptırıp rahat kullanan hastalar var. Biz size hangi diş tedavi yönteminin uygun olduğunu kliniğe geldiğinizde elimizdeki bulgulara göre bilimsel kanıtlar ile tavsiye niteliğinde söyleyebiliriz.

Toplumda kendi dişim gibi kullanıyorum diyenler kadar aldım damak protezini taş ile kırdım, sinirimi aldım diyenler de var. Bu aradaki uçurumun nedeni denir? Geldiğinizde bunu da anlatalım size.

Bütün Ağza İmplant Yapımı

Bütün dişlere implant
Bütün dişler eksik. 4 implant üzeri hareketli protez Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya

Ne kadar zor değil mi bütün dişleri çektirmek ve komple dişsiz kalmak. İlk kaplama takıldığında kendi dişinizden farklı hissettiğim günü arıyorum ve keşke kaplamalarımı daha uzun süre kullanabilseydim diyen insanlar var. Çünkü tam dişsiz kalmak çok zor. Dişlerin tamamı çekildiğinde komple dişsizlikten ve komple diş yapımından bahsetmek zorunda kalıyoruz. Bütün ağza kaplama yapılması gibi bütün ağza implant yapılması da zaman ve para gerektiriyor. Bu tutar ne kadar olur hemen konuya girelim.

Bütün ağza implant yapılması deyince tüm dişlerin çekilmiş olduğu ve sabit diş istendiğini var sayalım. Bu var sayımlar üç değişik biçimde olabilir. Şimdi ilkini inceleyelim.Alt çene ve üst çene için en az 6 şar implant ile sabit diş yapılabilir. Bu implant sayısı toplam 12 ile 16 implant arasında değişebilmektedir.

Ne kadar implant var ise destek ve direnç de o kadar iyi olur. Sağlıklı kemik hacmini koruyarak yerleştirilen implantlar statik destek sağladıkları için sayının artması tercih edilen bir durumdur. Ancak her eksik diş için bir implant gibi uygulama asla istenmez ve yapılmaz. Yani benim çok param var bana komple implant yap deseniz bile size 32 implant asla yapılmaz.