Estetik Diş Hekimliği

Neler Anlatıldı?

İnsan ilişkilerde ilk görünüm çok önemlidir. Giysiler saç ve hareketler kadar dişlerimiz ve gülümsememiz de ilk izlenim için önem taşır. Günümüz diş hekimliği de doğal bir gülüş için kişinin fiziğine ve karakterine özel diş tasarımları yapılmaktadır Ahenkli yumuşak bir gülümseme her zaman pozitif bir başlangıçtır.

Gülüşünüzdeki ve görünüşünüzdeki bir değişiklik ile özgüveniniz artarken hem de kişisel ilişkileriniz ve sosyal statünüzde önemli değişiklikler yaratabilirsiniz. Dengeli ve simetrik bir gülümseme yüzünüzle bütünleştiğinde kendinize olan güveniniz ve mutluluğunuz karşınızdakini de mutlaka etkileyecektir.

Diş Estetiği
Diş Estetiği

Modern diş hekimliği bulunan yeni teknikler ve tasarımlar ile hekim ve hastaların bütün estetik beklentilerini karşılayacak ölçüde gelişmiştir. Kişiden kişiye değişen yaş, cinsiyet, dudaklar, dişetleri, dişlerinizin renk ve formu, yüz yapınız gülüş estetiğiniz üzerinde önemli etkiye sahiptir. Yaş en dikkat çekici olanıdır. Geçen yıllarla beraber yüz hatlarınız değişir. Öncelikle yıllar boyu kullandığınız çay, kahve, sigara gibi etkenler dişin mine tabakasının da aşınmasıyla birlikte gülüşünüzün solgunlaşmasına, diş renginizin de koyulaşmasına eski ışıltısını kaybetmesine yol açar. Bunun yanı sıra geçen yıllarla birlikte fonksiyon gören dişler aşınır, ön bölgede kırılmalar, çatlamalar ortaya çıkarken arka bölgelerde de dişlerde aşınma kuron boyunda kısalmalar meydana gelebilir.

Arka dişlerde bu kısalmalar çene kemiklerindeki erime ve incelmeyle birleştiğinde yüzün genel görünümünde bir çöküntü haline yol açar. Tüm bunlar ise kişiyi yaşlı gösterir. Estetik diş hekimliği ile daha genç olabilir, çekinmeden gülebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı tüm dünyada ve özellikle Amerika’da bireylerin artan estetik talebi ile gelişmiş kişinin istekleri ile doğallık ve fonksiyonu birleştirerek mükemmel sonuçlar elde edilmiştir.

Diş ve yüz estetiği ile ilgili yaşadığınız sorunların artık estetik diş hekimliğinin farklı yöntemleri ile artık çözülebilmesi mümkün. Diş yüzeylerinizdeki renklenme sorunları beyazlatma işlemi ile yok edilirken ön bölgedeki estetik sorunlar için bonding veya porselen laminate veneer ile çözüm sağlanabilir. Unutmayın ne demiştik yüzünüzü ve gülüşünüzü gençleştirmek artık sizin elinizde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp ile randevu alın