Empress Diş Nedir?

Empress diş kaplamalarda zirkonyum veya metal yerine güçlendirilmiş porselen ile işlem tamamlanır. Empress adı verilen güçlü cam yapının ışık geçirgenliği mükemmeldir.

Doğal dişten ayırd edilemeyecek kadar doğal bir görüntü elde edilir.

Güçlendirilmiş cam ile yapılan empresslerin en büyük özellikleri ışığı doğal diş gibi yansıtmaları nedeni ile doğal görüntüde olmalarıdır. Metal porselenlerde metalin koyu rengi diş etinde karartı şeklinde kötü bir görüntü verir. Zirkonyum alt yapılı diş kaplamalarında da ışık geçirgenliği empress diş kaplamalarındaki kadar iyi olmadığından dikkatli bakıldığında empress diş kaplamaları zirkonyum diş kaplamalarına göre daha doğal görünürler.

Empress Diş

Estetik diş hekimliğinde özellikle ön diş kaplamalarında Empress kaplamalar tercih edilmelidir. Çünkü Empress kaplamaları doğal görünür. Özellikle ön dişlerde çok iyi sonuç veren empress kaplamaların estetik başarısı oldukça yüksektir.

Dişlerin restorasyonu diş hekimi ve teknisyeni tarafından bilgisayar ortamında yapılıyor ve dişler bilgisayarlı fireze tekniği ile özel hazırlanmış porselen bloklardan oluşturuluyor. Bu sistemde kullanılan porselen in iç yapısında kristal veya zirkonyum bulunuyor böylece mükemmel estetik kalite ve doğallık yakalanıyor.

Empress Diş Kaplama Fiyatı

Her güzel şeyin olduğu gibi empres diş kaplamasının da bir bedeli var. Diş fiyatları döviz ile belirlendiği için en pres diş fiyatları ile ilgili iş çıkışı bilgi vermek istedim. Porselen diş kaplamalar ve zirkonyum diş kaplamalar ile karşılaştırıldığında içerisinde Metel veya zirkonyum alt yapı bulunmayan diş kaplamalarını pres diş kaplamaları diyoruz. Fiyat olarak en pres diş kaplama Lamine diş fiyatı ile aynıdır. Zirkonyum diş kaplama üretim aşamaları daha kolay olduğu için 250 Euro civarında uygulan